'Geleceğini Şimdi Yönet', 16 İlde 2500 Öğrenciye Ulaştı!

Experian, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığıyla 2012 yılında hayata geçirilen ve 2013’te Kredi Kayıt Bürosu’nun da katılımıyla güçlenen ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ projesi için, 30 ilden 50 gönüllü eğitmen, deneyimlerini paylaşmak üzere Experian Türkiye ofisinde bir araya geldi.

İstanbul, Türkiye, 16 Aralık 2015 - Üniversiteli gençlerin, kadın girişimcilerin ve KOBİ'lerin, finansal riskler konusunda kendilerini geliştirmelerine destek olmak için Experian tarafından başlatılan ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ sosyal sorumluluk projesinin gönüllü eğitmenleri, sorumlu borçlanma, bankalar ve finans sektöründeki aktörlerle ilişkilerin etkin yönetimi ve finansal yönetim konusunda eğitimler veriyor. Projenin genç gönüllüleri ve Experian’ın konusunda uzman kadrosu tarafından şu ana kadar gerçekleştirilen eğitimlerde 16 ilde 2 bin 500 üniversite öğrencisine ulaşıldı. Hedef, Mart 2016’nın sonuna kadar 3 bin öğrenciye ulaşmak.

 Experian Türkiye ve Ortadoğu’dan Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi Didem Köprücü proje hakkında detaylı bilgi vererek şunları söyledi; ‘Geleceğini Şimdi Yönet’e her geçen yıl daha fazla kişiyi dahil ettiğimiz ve eğitimlerimizi geliştirdiğimiz için gururluyuz. Bugün ofisimize gelen ve projemizde görev alan tüm gönüllü ve genç eğitmenlerimize değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. 2015 yılını kapsayan projemizin üçüncü aşaması, finansal risk yönetiminin yanı sıra girişimci adaylar için finansal fırsatları da kapsayacak. Geleceğini Şimdi Yönet eğitimleriyle, ülke çapında toplam 26 ilden 3 bin öğrenciye ve girişimci adayına ulaşmayı hedefliyoruz. Experian olarak projemizi çok daha uzun yıllar başarıyla ve her yıl daha fazla kişiye ulaşarak sürdürmeyi hedefliyoruz'.

Projede yer almaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten katılımcılar, projenin başta kendileri olmak üzere çevreleri ve eğitim verdikleri herkesi, finansal riskler ve finans sektöründeki kurumlarla olan ilişkileri için bilinçlendirmede oldukça faydalı olduğunu söylediler. Katılımcılara ayrıca, ‘Geleceğini Şimdi Yönet’e yaptıkları katkı ve özveri için katılım belgeleri de takdim edildi.

Experian Hakkında
Dünyanın lider bilgi hizmetleri şirketi Experian, uluslararası alandaki müşterilerine veri ve analitik araçlar sunar. Experian Şirketler Grubu, şirketlere kredi risk yönetimi, sahteciliğin önlenmesi, pazarlama tekliflerinin hedeflenmesi ve kararların otomatize edilmesi konularında yardımcı olur. Experian aynı zamanda bireylerin kredi notlarını ve raporlarını kontrol edebilmeleri, kendilerini kimlik hırsızlığına karşı korumaları konusunda da hizmet sunar. Experian, 2015 yılında Forbes Dergisi tarafından ‘Dünyanın En İnovatif Şirketlerinden Biri’ olarak açıklandı.

38 ülkede yaklaşık 17.000 çalışanı bulunan Experian’ın genel merkezi İrlanda Dublin’de, operasyonel merkezleri İngiltere Nottingham, Amerika California ve Brezilya Sao Paulo’dadır.

Experian plc, İngiltere Borsası’na kotedir (EXPN) ve  FTSE 100 endeksinde yer almaktadır. 31 Mart 2015 yıl sonu itibariyle toplam yıllık geliri 4.8 milyar USD’dir. Experian hakkında daha fazla bilgi için http://www.experianplc.com web sitesini ziyaret edebilir ya da belgeselini izleyebilirsiniz.

Experian Türkiye
2000 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Experian, İstanbul, Sofya, Atina ve Dubai ofisleri üzerinden Balkanlar, Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’ndeki 28 ülkede bankacılık, finans, telekomünikasyon, perakende ve turizm sektörlerindeki müşterilerine hizmet sunar. Daha fazla bilgi için http://www.experian.com.tr

Top