Experian Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Serter Baltacı Oldu

Kasım 2018 itibariyle Experian Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanan Serter Baltacı geniş sektör bilgisi ve tecrübesiyle Experian Türkiye’nin tüm operasyonlarını yönetiyor olacak.

İstanbul, Türkiye, 5 Kasım 2018 - Ocak 2016’dan bu yana Experian Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa Operasyon Hizmetleri Bölge Lideri olarak görevini sürdüren Serter Baltacı, Kasım 2018 itibariyle Experian Türkiye Genel Müdürü oldu.

Özellikle proje ve portföy yönetimi, yönetim ve teknoloji danışmanlığı ve denetim konularındaki geniş sektör bilgisi ve deneyimine sahip olan Serter Baltacı yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: ‘Experian büyümeye devam etmeyi hedefleyen bir şirket ve son 10 yıldır Türkiye’de bu anlamda istikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdürüyoruz. Experian Türkiye’nin başarısının en temel nedeni, yerel olarak güçlü bir kadroya sahip olması ve bu amaçla insan kaynağına sürekli yatırım yapması. Bu anlamda son günlerde oldukça önemli atamalar gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin anlık kredi riski kararları almaları, regülasyonlara uyum sağlamaları ve dolandırıcılığı önlemeleri konusunda destek sunmak için hem yerel kaynaklarımızı güçlendirmeye hem de Türkiye pazarına özel olarak ayrılmış uluslararası kaynaklarımızı artırmaya devam edeceğiz.’

DePaul Üniversitesi Finans ve Muhasebe bölümü mezunu olan Serter Baltacı, uzun yıllar Chicago’da Catholic Charities, Sears, Roebuck and Co., Pricewaterhousecoopers LLP. ve Ernst & Young LLP gibi şirketlerde çalıştı. Baltacı, 2010 yılından bu yana İstanbul’da sırasıyla IDS Scheer, Hayat Holding, Software AG ve EY’da yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Experian
Dünyanın lider bilgi hizmetleri şirketi Experian, yeni bir ev ya da araba almak, çocukları üniversiteye göndermek ya da yeni müşterilerle işleri büyütmek gibi hayatın en büyük anlarında, tüketicilerin ve müşterilerinin kendi verilerini güvenle yönetmelerini sağlar. Bireylerin kendi mali durumlarını kontrol altına almalarını ve finansal hizmetlere erişimlerini sağlayan Experian, iş dünyasının daha etkin kararlar almasına ve büyümesine, kredi veren kuruluşların sorumlu kredilendirme yapmasına, kuruluşların kimlik hırsızlığını ve dolandırıcılık suçunu engellemesine destek olur.
39 ülkede 16.500 çalışanı bulunan Experian, müşterilerinin her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeleri için her gün yeni teknolojilere, konusunda uzman kişilere ve inovasyona yatırım yapıyor. İngiltere Borsası’na kote olan Experian plc, (EXPN) ve FTSE 100 endeksinde yer alıyor. Experian hakkında daha fazla bilgi için www.experianplc.com ‘u ziyaret edebilir ya da Experian ile ilgili son gelişmeler ve haberler konusunda uluslararası haber merkezimizi takip edebilirsiniz.

Experian Türkiye
2000 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Experian, bankacılık, finans, telekomünikasyon, sigorta, enerji, kamu ve perakende sektörlerindeki müşterilerine hizmet sunar. Daha fazla bilgi için http://www.experian.com.tr

Top