Ağustos 2016 itibariyle Experian Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Mehmet Bozacıoğlu, Experian Türkiye’nin tüm yerel operasyonlarını bilgisi ve deneyimiyle yönetiyor olacak.

1 Ağustos 2016, İstanbul - Ağustos 2016 itibariyle Experian Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Mehmet Bozacıoğlu, Experian Türkiye’nin tüm yerel operasyonlarını bilgisi ve deneyimiyle yönetiyor olacak.

Yeni görevi ile ilgili açıklama yapan Mehmet Bozacıoğlu şunları söyledi; ‘Experian, bu mali yılda da uluslararası alanda büyümeyi başarmış ve büyümeye devam etmeyi hedefleyen bir şirket. Türkiye’de son 10 yıldır istikrarlı bir şekilde büyüyerek, Kredi Kayıt Bürosu, tüm finansal kurumlar ve telekom operatörleri ile iş ortaklığımızı devam ettiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de finansal kurumların IFRS9 ve Basel gibi konularda yol haritalarını çizmeleri ve uygulamaları, sermaye gereksinimi ile ilgili bileşenlerini doğru bir şekilde geliştirmeleri, bunların doğruluğunu test etmeleri gibi regülasyonlar ile ilgili gereksinimlerine yanıt vermeye devam edeceğiz. Stratejik olarak ise kendi yetkinlik alanımız olan büyük veri analizine odaklanmaya ve bu bağlamda, tüketicilerin sosyal medyada bıraktıkları ayak izlerinden, çağrı merkezlerinden yapılan günlük görüşmelere kadar oluşan verileri finansal kurumların anlamlı hale getirebilmeleri için hizmetlerimizi sürdüreceğiz.  Experian Türkiye’nin başarısının en temel nedeni, yerel olarak güçlü bir kadroya sahip olmamız ve bu amaçla insan kaynağına sürekli yatırım yapmamız. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin anlık kredi riski kararları almaları, regülasyonlara uyum sağlamaları ve dolandırıcılığı önlemeleri konusunda destek sunmak için hem yerel kaynaklarımızı güçlendirmeye hem de Türkiye pazarına özel olarak ayrılmış uluslararası kaynaklarımızı artırmaya devam edeceğiz.’

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, ABD’de Old Dominion Üniversitesi’nde İşletme ve MIS konularında master yapan Bozacıoğlu, ardından 2 yıl süreyle ABD ve Fransa’da pazarlama alanlarında çalıştı. Bozacıoğlu, 2000 yılında Türkiye’ye döndü ve IT alanında çeşitli uluslararası firmalarda kurumsal satış görevlerinde yer aldı. 2009 yılından beri Experian Türkiye’de sırasıyla İş Geliştirme Müdürlüğü, Satış Yöneticiliği ve Orta Doğu & Balkanlar’ı içine alan bölgede Satış Direktörlüğü görevini sürdüren Bozacıoğlu, bütün bu süreçlerde Experian’ın bölgesel büyümesinde etkin rol oynadı.

 

Experian

Dünyanın lider bilgi hizmetleri şirketi Experian, uluslararası alandaki müşterilerine veri ve analitik araçlar sunar. Experian Şirketler Grubu, şirketlere kredi risk yönetimi, sahteciliğin önlenmesi, pazarlama tekliflerinin hedeflenmesi ve kararların otomatize edilmesi konularında yardımcı olur. Experian aynı zamanda bireylerin kredi notlarını ve raporlarını kontrol edebilmeleri, kendilerini kimlik hırsızlığına karşı korumaları konusunda da hizmet sunar. 2015’te Experian, Forbes Dergisi tarafından ‘Dünyanın En İnovatif Şirketlerinden Biri’ olarak açıklandı.

37 ülkede yaklaşık 17.000 çalışanı bulunan Experian’ın genel merkezi İrlanda Dublin’de, operasyonel merkezleri İngiltere Nottingham, Amerika California ve Brezilya Sao Paulo’dadır. Experian plc, İngiltere Borsası’na kotedir (EXPN) ve  FTSE 100 endeksinde yer almaktadır. 31 Mart 2016 itibariyle toplam yıllık geliri 4.6 milyar USD’dir. Experian hakkında daha fazla bilgi için http://www.experianplc.com web sitesini ziyaret edebilir ya da Inside Experian'ı http://youtu.be/YSxeXPD-p8g izleyebilirsiniz.

Experian Türkiye

2000 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Experian, bankacılık, finans, telekomünikasyon, perakende ve turizm sektörlerindeki müşterilerine hizmet sunar. Daha fazla bilgi için http://www.experian.com.tr

 

Top